У м. Святогірську з 16 по 18 жовтня 2018 року в межах проекту «Розвиваємо інклюзивне освітнє середовище в дитячих садках Донецької і Луганської областей» за сприяння Представництва Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) та Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» був організований і проведений тренінг для тренерів закладів дошкільної освіти. Учасниками від Луганського ОІППО були методисти кафедри педагогіки та психології Наталія Чумак та Любов Галенко.

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг».

Закон передбачає імплементацію та реалізацію міжнародних та європейських стандартів щодо захисту прав та законних інтересів осіб з особливими освітніми потребами та приведення вищезазначених законодавчих актів у відповідність з нормами актів міжнародного права та базового Закону України «Про освіту».

У період з 8 по 11 жовтня 2018 року відбувся захід «Інклюзивно-ресурсні центри: тренінг для тренерів», метою якого було зміцнення спроможності представників обласних Ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти плануванувати й проводити навчання для працівників Інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ). Чотириденний навчальний курс відкрила Марина Порошенко, голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка, разом з представниками ЮНІСЕФ та Міністерства освіти і науки України.
 

В Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти 08 жовтня 2018 року був проведений тренінг за участю ізраїльських фахівців для працівників інклюзивно-ресурсних центрів та педагогічних працівників інклюзивних класів закладів загальної середньої освіти Івано-Франківської, Закарпатської, Тернопільської, Чернівецької, Донецької та Луганської областей. Від Луганського ОІППО були делеговані методисти кафедри педагогіки та психології Яна Чернишова та Любов Галенко.