Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 26 грудня 2018 року відбулося засідання вченої ради Луганського ОІППО, на якому була заслухана й обговорена доповідь Олени Лагутіної, директора КУ «Попаснянський районний методичний кабінет». Спільна діяльність Луганського ОІППО та районного методичного кабінету щодо цілісної системи безперервного професійного розвитку педагогічних кадрів здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положення про районний (міський) методичний кабінет (центр) та інших нормативно-правових документів.

Взаємодія інституту з районним методичним кабінетом вибудована на засадах партнерства й спрямована на розвиток цілісної системи безперервного професійного розвитку педагогічних кадрів, яка поєднує переваги організованого навчання на курсах підвищення кваліфікації та можливості вільного вибору форм і змісту роботи в міжкурсовий період відповідно до компетентнісного та андрагогічного підходів. Спостерігається позитивна динаміка участі педагогічних працівників району на курсах підвищення кваліфікації в Луганському ОІППО (120 осіб – протягом 2016 р.; 147 осіб – у 2017 р.; 189 осіб – 2018 рік).

Освітяни Попаснянського району є активними учасниками обласних науково-практичних конференцій, науково-методичних семінарів, нарад, тренінгів, засідань обласних творчих груп учителів. За звітний період для 400 педпрацівників проведено понад 150 педагогічних заходів, з них 49 осіб взяли участь у проектах професійного розвитку.

Особлива увага приділяється підготовці вчителів початкової ланки. За сприяння Луганського ОІППО у 2017–2018 н. р. Попаснянська багатопрофільна гімназія № 25 – одна зі 100 шкіл України, учасників експерименту, – пілотувала новий Стандарт початкової загальної освіти.

Дослідно-експериментальна робота в освітньому просторі Попаснянського району реалізується в закладах освіти Всеукраїнського рівня (2), регіонального рівня (2), експериментальних майданчиках (1). Пріоритетом у роботі є психолого-педагогічна підтримка учасників освітнього процесу закладів, яка здійснюється шляхом проведення заходів у рамках міжнародних проектів з психосоціальної підтримки.

Методичний центр спрямовує зусилля на підготовку педагогів до роботи в інклюзивному освітньому середовищі (курси підвищення кваліфікації при Луганському ОІППО, обласні науково-практичні семінари, тренінги). Плідна співпраця інституту з методичним кабінетом відбувається під час усеукраїнських і регіональних моніторингових досліджень якості навчальних досягнень учнів. Активною є взаємодія в межах організації та проведення учнівських інтелектуальних і творчих змагань. За останні три роки учні Попаснянського району вибороли 28 призових місць на обласному рівні.

Методична служба району та ЛОІППО взаємодіють у межах реалізації освітніх міжнародних і всеукраїнських програм, проектів («Культура добросусідства», проект із соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку «Афлатот», «Садочок – простір, дружній до дитини», швейцарсько- український освітній проект «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», «Учимося жити разом», міжнародний литовсько-український проект «На шляху до змін», «Змінимо країну разом») тощо.

Досвід роботи освітян Попаснянського району неодноразово репрезентувався на міжнародних виставках: Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2016» (березень, м. Київ), «Сучасні заклади освіти – 2018» (березень, м. Київ), Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» (2017 та 2018 роки). За останні три роки дипломами учасників нагороджувались методичний центр та 15 освітніх установ району. Заклади освіти Попаснянщини отримали 5 золотих, одну срібну й 2 бронзові медалі в конкурсних номінаціях.

Інноваційний досвід педагогів району представлений у науково-методичному журналі «Освіта на Луганщині» й регіональних довідково-методичних виданнях.

Водночас взаємодія інституту та районного методичного кабінету має вибудовуватись більш активно в напрямі запровадження ІКТ в управлінську й педагогічну діяльність, участі в освітніх проектах, засіданнях обласних творчих груп.

Доповідь та презентація Олени Лагутіної додаються.

 

       Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 10 жовтня 2018 року відбулося засідання вченої ради Луганського ОІППО, на якому була заслухана й обговорена доповідь Олексія Леонова, завідувача Новоайдарського районного методичного кабінету Новоайдарської районної ради Луганської області. Спільна діяльність інституту та методичного кабінету щодо професійного розвитку педагогічних працівників здійснюється відповідно до Галузевої концепції розвитку неперервної педагогічної освіти (наказ МОН України від 14.08.2013 № 1176), Положення про районний (міський) методичний кабінет (центр) (наказ МОН України від 12.08.2008 № 1119) і моделі діяльності Новоайдарського районного методичного кабінету, спрямованої на створення умов для безперервного професійного розвитку педагогічних кадрів та науково-методичне забезпечення реалізації Концепції «Нова українська школа».

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 22 червня 2018 року відбулося засідання вченої ради Луганського ОІППО, на якому була заслухана й обговорена доповідь Світлани Босенко, завідувача Марківського методичного кабінету Луганської області. Учена рада констатує, що спільна діяльність інституту та методичного кабінету щодо професійного розвитку педагогічних працівників здійснюється відповідно до Галузевої концепції розвитку неперервної педагогічної освіти (наказ МОН України від 14.08.2013 № 1176), Положення про районний (міський) методичний кабінет (центр) (наказ МОН України від 12.08.2008 № 1119) і моделі діяльності Марківського районного методичного кабінету, спрямованої на створення умов для безперервного професійного розвитку педагогічних кадрів та науково-методичне забезпечення реалізації Державних освітніх стандартів.

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО на 2018 рік 17 травня відбувся обласний семінар-репрезентація досвіду роботи Новоайдарського районного методичного кабінету за темою «Методичні напрями становлення Нової української школи в Новоайдарському районі» (т.в.о. завідувача Новоайдарського РМК Людмила Коваленко) для завідувачів районних (міських) методичних кабінетів (центрів) Луганської області, начальників управлінь (відділів) освіти об’єднаних територіальних громад на базі навчально-виховного комплексу Новоайдарська школа-гімназія І—ІІІ ступенів.

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО на 2018 рік 25 квітня відбулась важлива й значуща подія на теренах Сватівщини: у районному молодіжному центрі «Слобожанська духовна криниця ім. М. Щепенка» пройшов обласний науково-практичний семінар для завідувачів районних (міських) методичних кабінетів (центрів), начальників управлінь (відділів) освіти об’єднаних територіальних громад Луганської області.