Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 31 серпня 2017 року відбувся обласний інструктивно-методичний семінар «Досягнення та перспективи розвитку дошкільної освіти Луганщини» для методистів методичних кабінетів (центрів) із дошкільної освіти Луганської області.

Захід пройшов під модеруванням методиста із дошкільної освіти Луганського ОІППО Наталії Чумак.

Ректор Луганського ОІППО Ірина Цимбал привітала колег з початком нового навчального року, зазначила, що забезпечення якісної та доступної дошкільної освіти, виховання здорової та компетентної особистості є пріоритетом у діяльності освітян Луганської області, а також наголосила, що в умовах освітньої реформи «Нова українська школа», яка здійснюється Міністерством освіти і науки України, важливим завданням є забезпечення наступності між ланками освіти. Гармонійний розвиток особистості в період дошкільного дитинства та старту шкільного життя – основа подальшого її успіху в умовах безперервної освіти впродовж дорослого життя.

У ході роботи учасники семінару репрезентували власні здобутки; окреслити перспективи на 2017-2018 навчальний рік. 

Утворивши коло, присутні виконали тренінгову вправу, яка сприяла позитивній атмосфері у подальшій роботі.

Методист Сєвєродонецького методичного центру Ольга Тихонова акцентувала увагу на мережі ДНЗ та динаміці її розвитку та приділила увагу роботі ДНЗ міста протягом року.

У ході подальшого спілкування, яке пройшло у форматі дебрифінгу, методист із дошкільної освіти Наталія Чумак звернула увагу колег на нормативні документи та на оновлені програми: «Українське дошкілля», «Впевнений старт».

 Методист методичного кабінету Сватівської РДА Катерина Дзюба поділилась досвідом організації методичної роботи, розповіла про здобутки в процесі педагогічної діяльності та зупинилась на активній участі педагогів Сватівщини в усеукраїнських і міжнародних проектах та заходах.

 Методист методичного кабінету Білокуракінської РДА Ірина Заїка звернула увагу на значне збільшення кількості дошкільних навчальних закладів. Для проведення районних заходів та професійного зростання педагогів ДНЗ створена творча група, дії якої спрямовані на допомогу педагогічним кадрам у реалізації актуальних завдань розвитку, удосконалення професійної майстерності, підвищення рівня професійної підготовки, активізацію їхнього творчого потенціалу.

Методист Новоайдарського методичного кабінету Людмила Коваленко та методист Попаснянського районного методичного центру Олена Прокопенко розповіли про складнощі роботи в цих районах.

Модератор заходу Наталія Чумак проаналізувала аспекти функціонування дошкілля Луганщини, його досягнення й перспективи; зазначила, що останні роки ми послідовно реалізовуємо формулу Нової української школи, адже компетентнісний підхід є однією з засад Базового компонента дошкільної освіти. Дуже важливо слідкувати за досвідом закордонних колег і брати для себе нові ідеї, проте не варто забувати, що ми теж маємо чим пишатись.

Після плідної та цікавої роботи учасники семінару відзначили нагальну потребу в об’єднанні зусиль методичних служб, керівників, педагогічних колективів, громадськості задля реалізації концептуальних засад Нової української школи.

Презентаційні матеріали можна переглянути за посиланням...