Традиційно на початку нового навчального року в Луганському ОІППО відбувається низка обласних інструктивно-методичних заходів. 13 вересня 2017 р. методисти кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО організували та провели для керівників міських (районних) методичних об’єднань учителів іноземних мов семінар за актуальною темою «Інтенсифікація процесу навчання іноземних мов в контексті розбудови Нової української школи».

З вітальним словом до учасників звернулася завідувач кафедри Ірина Хайло, яка зазначила, що згідно з концепцією Нової української школи та відповідно до рекомендацій Європейського парламенту та Ради ЄС уміння спілкуватись іноземними мовами є однією з 10 ключових компетентностей, якими має володіти випускник школи.

Методист з іноземних мов Ольга Тарасова наголосила на важливості впровадження компетентнісного підходу до викладання іноземних мов у процесі становлення Нової української школи та формування життєвих умінь в учнів, особливої ролі вчителя в контексті безперервного педагогічного розвитку.

Методист кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання Олена Нікітченко розповіла про підготовку до ДПА та ЗНО з іноземних мов у 2017–2018 навчальному році в освітніх закладах Луганської області.

Учитель англійської мови ЗОШ № 16 м. Сєвєродонецька, керівник методоб’єднання вчителів іноземних мов м. Сєвєродонецька Надія Коробченко розповіла про свій досвід роботи з навчання онлайн-взаємодії як сучасного виду іншомовної мовленнєвої діяльності.

Під час роботи семінару учасники обговорили питання компетентнісно орієнтованого навчання іноземних мов за новими навчальними програмами, особливостей календарного планування на 2017–2018 рік, шляхів формування життєвих умінь на уроках іноземної мови в контексті змісту нових програм та сучасних підручників.

Інформація, обговорена в процесі семінару, виявилась нагально необхідною та корисною для вчителів іноземних мов регіону з огляду на зміни, що відбуваються в освітньому процесі української держави в умовах реформи.