26 жовтня 2018 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Цькування в шкільних колективах (булінг): політики і практики запобігання та подолання».

У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки, іноземні делегації з Фінляндії та Швеції, Посольства Литовської Республіки в Україні, стейкхолдери проекту «Офіс освітніх реформ в Україні», освітяни з усієї України.

Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти представляла старший викладач кафедри педагогіки та психології Віта Байдик.

За даними психологічної служби системи освіти, у 2017 році в українських школах зареєстрували понад 100 тисяч звернень до психологів від учнів, учителів, батьків з приводу цькування дітей у школі.

У своєму виступі заступник Міністра освіти і науки Роман Греба підкреслив: «Булінг – це не тільки проблема в освіті, це проблема, що проростає ще в родинах, на вулиці, тому для її вирішення має бути системна робота між різними сторонами – учителями, батьками, дітьми. Для цього МОН спільно з Prometheus хочуть запустити онлайн-курс, щоб допомогти вчителям ефективно протидіяти цькуванню в школах».

Під час роботи конференції були представлені політики й підходи щодо запобігання цькуванню та його подолання в шкільних колективах на міжнародному й національному рівнях, практики та ініціативи запобігання булінгу.