Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 12 квітня 2019 року був проведений обласний науково-практичний семінар «Ефективні технології управління сучасним закладом загальної  середньої освіти» для директорів закладів загальної середньої освіти області Луганської області. Мета заходу: обговорення актуальних проблем функціонування закладів загальної середньої освіти та використання ефективних технологій управління для розвитку закладу освіти в умовах сьогодення.

Модератором заходу виступила методист кафедри управління освітою ЛОІППО Ганна Голеніщева, яка на початку семінару побажала учасникам плідної роботи та наголосила на важливості подальшої співпраці у вирішенні проблем, пов’язаних з діяльністю закладів освіти на шляху реформування галузі.   До роботи заходу також долучилася Лариса Михайлова, завідувач кафедри управління освітою ЛОІППО.

Тетяна Корякіна, директор Сєвєродонецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 14 Сєвєродонецької міської ради Луганської області,  поділилася досвідом упровадження проектної діяльності як ефективної технології управління сучасним закладом освіти.

Досвід роботи керівника опорного закладу в умовах децентралізації та ефективної співпраці з громадою  представила Лариса Григоренко, директор опорного закладу загальної  середньої освіти І-ІІІ ступенів «Чмирівський ліцей» Чмирівської сільської ради Старобільського району Луганської області.  У своєму виступі вона акцентувала увагу на тому, що за умови ефективної співпраці з громадою перед закладом освіти відкриваються нові можливості.

Наталія Байрак,  заступник директора комунального закладу «Лисичанська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів № 7  Лисичанської міської ради Луганської  області», представила досвід роботи школи як ресурсного центру громадянської освіти та реалізації громадських ініціатив.   

Діяльність закладу з реалізації проекту «Безпечна і дружня до дитини школа» репрезентував Віктор Шулік, директор опорного навчального закладу  Попаснянська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів № 1 Попаснянської  районної ради Луганської області». Під час дискусії він звернув увагу на особливості впровадження фінансової автономії у функціонування закладу освіти.

Ірина Горобинська, директор середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 міста Сєвєродонецька Луганської області, розказала про освітній обмін як невід’ємну складову ефективного управління,  що дає змогу оцінити свої можливості і вибудувати стратегію розвитку закладу освіти.

Під час групової роботи учасники заходу мали можливість оцінити переваги й недоліки фінансової та кадрової автономії закладів загальної середньої освіти.

Підсумки роботи підбила Лариса Михайлова, яка запросила керівників до співпраці й наголосила на тому, що співробітники кафедри завжди відкриті до діалогу.