16 квітня 2019 року на базі Луганського ОІППО відбувся круглий стіл щодо реалізації Міжнародного литовсько-українського проекту «Підтримка освітніх ініціатив у Новій українській школі: «На шляху до змін – 2019», який спрямований на здійснення в освітніх закладах запланованих реформою змін, формування в учнів соціальних компетентностей, поширення кращих освітніх практик та обмін досвідом щодо підвищення якості освіти. До участі в заході були запрошені представники закладів загальної середньої освіти Луганської області (керівник закладу, педагогічні працівники та учні 8–10 класів).

Реалізація проекту здійснюється в межах попередніх домовленостей між Луганським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти (м. Сєвєродонецьк) і Литовським Центром дітей та молоді Литви (м. Вільнюс), фінансується Фондом Співробітництва з розвитку й підтримки демократії Міністерства закордонних справ Литовської Республіки.

Розпочалось засідання круглого столу зі вступного слова модератора Ольги Касьянової, заступника директора з наукової роботи ЛОІППО, регіонального координатора проекту, яка окреслила головну мету заходу – ознайомлення з проектом, керівниками та його потенційними учасниками.

Литовські колеги Даля Навикиене (заступник директора Центру дітей та молоді Литви); Йоланта Маркевечене (менеджер проекту, організатор проектів у сфері неформальної освіти Центру дітей та молоді Литви) та Рената Дамбраускайте (коуч-тренер) надали основну інформацію про литовсько-український проект (цілі, фінансування, напрями роботи тощо) й окреслили програму, у якій передбачена підготовка тренерів і пізнавальні візити педагогів та дітей закладів загальної середньої освіти Луганської області до Вільнюса. Окрім цього, проект має на меті підготовку тренерів, які надалі працюватимуть з учасниками освітнього процесу для розвитку соціально-емоційних навичок, культури лідерства та партнерства. Вони також поділились їхнім досвідом упровадження освітніх проектів і результати, яких вони вже досягли протягом роботи в Україні.

Згідно з проектом заплановано запросити до участі 3 групи людей з 10 шкіл Луганської та Донецької областей (60 чоловік). З Луганщини висловили бажання взяти участь 5 закладів освіти:

  • опорний навчальний заклад «Міловська гімназія Міловської районної ради Луганської області» (керівник: Федаєв Олексій Вікторович),
  • опорний заклад загальної середньої освіти Марківська гімназія Марківської районної ради Луганської області (керівник: Христос Тетяна Олексіївна),
  • Сватівська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 1 Сватівської районної ради Луганської області (керівник: Чумак Тетяна Ігорівна),
  • навчально-виховний комплекс «Кремінський заклад загальної середньої освіти ІІІІ ступенів № 3 заклад дошкільної освіти» Кремінського району Луганської області (керівник: Єфіменко Лариса Анатоліївна),
  • Нещеретівська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів Білокуракинської селищної ради Луганської області (керівник: Решетняк Ірина Вікторівна).

У процесі знайомства литовських колег з педагогічними працівниками й учнями були окреслені основні напрями роботи освітніх закладів щодо формування соціальних і зміцнення ключових компетенцій учнів. Учасники ділились своїми поглядами та ідеями, досвідом роботи закладів у цьому напрямі й висловлювали власні сподівання та бажання щодо участі в проекті.

Робота круглого столу пройшла в дружній та приємній атмосфері. Організатори відзначили, що в березні 2020 року планується форум, на якому вони сподіваються почути від присутніх їхні враження від подорожі, результати проектної діяльності й зміни, які відбулись у закладі освіти.