9 жовтня 2018 року в  КЗ «Лисичанська спеціалізована школа І–ІІІ ступенів № 8» відбувся регіональний науково-практичний семінар «Особливості викладання інтегрованого курсу «Культура добросусідства» в 1–3 класах».

Метою семінару був обмін досвідом учителів, які працюють за курсом «КД» у Попаснянському районі, містах Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному; знайомство зі змінами в програмах та навчальних посібниках курсу; опрацювання нових тематичних ліній у програмах 1–3 класів.

19 жовтня 2018 року в Луганському ОІППО відбувся круглий стіл «Проблеми викладання другої іноземної мови». У роботі взяли участь керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів іноземної мови, учителі німецької та французької мов.

Учасників заходу привітала завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО, кандидат історичних наук Юлія Данільєва. Засідання круглого столу відкрив Сергій Жерліцин, заступник директора Луганського ОІППО. У своєму виступі він розповів про участь учителів у фахових конкурсах, їхні досягнення та співпрацю з ЛОІППО.

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО протягом 16–18 жовтня 2018 року в м. Старобільську відбувся практичний семінар для фахівців психологічної служби «Діти і війна. Навчання технік зцілення».

У заході взяли участь практичні психологи та соціальні педагоги Старобільського району та м. Рубіжного.

Програма розроблена фахівцями Інституту психіатрії (Лондон, Англія) і Центру кризової психології (Берген, Норвегія), переведена й адаптована Інститутом когнітивно-поведінкової терапії (Львів, Україна), схвалена Міністерством освіти і науки України для використання в закладах загальної середньої освіти.

17 жовтня 2018 року в Луганську область завітала група журналістів у межах медіаекспедиції «Демократична освіта на лінії зіткнення» швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU». Робота була розпочата з проведення прес-брифінгу «Досвід упровадження громадянських компетентностей у школах Луганщини», який відбувся в Кризовому медіацентрі «Сіверський Донець». У заході взяли участь Катерина Паригіна, менеджер проектів у ГО «Інтерньюз-Україна», заступник директора Луганського ОІППО, координатор проекту DOCCU в Луганській області Анатолій Данильєв та професор кафедри управління освітою Луганського ОІППО майстер-тренер проекту Микола Журба.

У м. Святогірську з 16 по 18 жовтня 2018 року в межах проекту «Розвиваємо інклюзивне освітнє середовище в дитячих садках Донецької і Луганської областей» за сприяння Представництва Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) та Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» був організований і проведений тренінг для тренерів закладів дошкільної освіти. Учасниками від Луганського ОІППО були методисти кафедри педагогіки та психології Наталія Чумак та Любов Галенко.