15 грудня 2018 року на базі Лисичанської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 14 Лисичанської міської ради Луганської області відбувся науково-практичний семінар «Реалізація інтегрованого підходу в умовах початкової освіти» для вчителів початкових класів м. Лисичанська та Попаснянського району в межах проекту професійного розвитку «Нова початкова школа: від теорії до практики».

11 грудня 2018 року на базі Луганського ОІППО відбулось заключне заняття – практикум для вчителів хімії в межах проекту професійного розвитку «Розвиток екологічної грамотності й навичок здорового життя учнів як ключової компетентності Нової української школи».

Захід був організований та проведений Любов’ю Бондар, методистом кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО. Під час практикуму педагогічні працівники розглянули методику моделювання уроків хімії щодо розвитку екологічної грамотності й навичок здорового життя школярів. Значна увага була приділена аналізу принципів моделювання сучасного уроку та ознайомленню з технологіями моделювання уроку хімії.

З метою вдосконалення професійної майстерності освітян Луганщини Луганський ОІППО продовжує організовувати та проводити проекти професійного розвитку. Нагадуємо, що проект професійного розвитку – це технологія післядипломної педагогічної освіти, яка спрямована на опанування педагогами компетентностей, затребуваних освітньою практикою.

12 грудня 2018 року відбувся науково-практичний семінар «Використання інноваційних технологій та форм навчання в процесі викладання історії Голокосту» в межах проекту професійного розвитку «Викладання історії голокосту в школі» для учителів історії Луганської області.

Завершила навчання третя група асистентів учителів закладів загальної середньої освіти з інклюзивним та інтегрованим навчанням Луганської області згідно з Регіональною програмою підвищення кваліфікації відповідно до Концепції «Нова українська школа» у м. Лисичанську.

Учасники заходу спільно з тренерами Ольгою Коган, Любов’ю Галенко та Оленою Манукян отримали вичерпну інформацію щодо роботи в інклюзивному середовищі: «Індивідуалізація і диференціація викладання як врахування індивідуальних особливостей кожної дитини», «Співпраця з місцевою громадою: інклюзивно-ресурсний центр та інші ресурси для забезпечення додаткової підтримки закладам освіти з інклюзивним навчанням», «Створення системи ефективної протидії булінгу в інклюзивному освітньому середовищі». Особливо увагу приділили творчим вправам з використанням кінетичного піску як засобу для невичерпних фантазій, творчих підходів у навчанні та вихованні дітей.

4–5 грудня 2018 року в місті Ірпені Київської області відбувся рефреш-тренінг для регіональних координаторів та майстер-тренерів компонентів «Учителі» та «Керівники шкіл» 8 пілотних регіонів швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» з метою обміну досвідом щодо подальшого впровадження проекту, упорядкування уніфікованих програм, формування команди тренерів для роботи у 2019–2022 роках.