09 квітня 2019 року на базі Луганського ОІППО відбувся міжнародний науково-практичний  семінар «Надання допомоги дітям і сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах унаслідок військових дій».

Захід відбувався в межах проведення всеукраїнського експерименту академічного рівня на тему «Науково-методичні засади надання соціально-педагогічної допомоги дітям і сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах внаслідок військових конфліктів».

З 25 лютого по 01 березня в межах співпраці Луганського ОІППО з Міжнародною гуманітарною організацією «Лікарі світу» (MdM) відбулось навчання за програмою «Управління проблемами Плюс» (УП+) у процесі реалізації проекту «Психосоціальна підтримка населення, яке постраждало від конфлікту в Україні».

Міжнародна гуманітарна організація «Лікарі світу» (MdM) працює в Україні з 2015 року й надає безкоштовну медичну допомогу та психосоціальну підтримку постраждалим від конфлікту в Україні. Програма «Управління Проблемами+»  – це психологічна інтервенція, розроблена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для роботи з дорослими в стані дистресу в громадах, які знаходяться під впливом несприятливих обставин. Програму УП+ можна використовувати для допомоги клієнтам як і з психологічними (наприклад, стресом, страхом, відчуттям безпорадності), так і практичними труднощами (наприклад, проблемами зі здобутком засобів для існування, конфліктами в родині).

22 лютого 2019 року відповідно до плану роботи Луганського ОІППО на 2019 рік і на виконання рішення Міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти провів круглий стіл за темою «Взаємодія закладів освіти із закладами соціального спрямування з питань попередження домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми» для директорів і заступників директорів закладів загальної середньої освіти та працівників психологічної служби закладів освіти Луганської області.

21 лютого учасники засідання Президії НАПН України обговорили результати наукового дослідження «Науково-методичні засади надання соціально-педагогічної допомоги дітям і сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах унаслідок військових конфліктів», виконаного в Українському науково-методичному центрі практичної психології й соціальної роботи.

Вплив досягнень інформаційного суспільства на дітей різного віку є очевидним. Неконтрольоване використання інформаційних технологій призводить до якісних змін у формуванні та розвитку підростаючої особистості. Деформації піддаються духовність, ціннісні орієнтації, розумові здібності дітей, що призводить до виникнення безлічі соціально-психологічних проблем у їхньому житті та діяльності. Сьогодні все більше паплюжаться та кривдяться моральні норми та критерії, породжуються неадекватні соціальні стереотипи та установки, формуються помилкові орієнтації. Деструктивному впливу піддається також психоемоційна сфера.