Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО на 2018 рік 23-25 травня відбувся проект професійного розвитку «Проблеми сексуального виховання дітей в умовах закладів загальної середньої освіти» для практичних психологів закладів загальної середньої освіти.

Розробники проекту Оксана Рачок, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, та Наталія Ларіонова, доцент кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент, запропонували учасникам цікаву й насичену програму, яка включала три навчальних модулі:

22 травня 2018 року обласним навчально-методичним центром психологічної служби системи освіти на базі Біловодського району був проведений науково-практичний семінар для працівників психологічної служби «Використання тренінгових технологій у професійному зростанні педпрацівників психологічної служби».

Захід відбувся за ініціативою Біловодського районного методичного центру (директор Лариса Супрун, методист з психологічної служби Тетяна Харченко). Учасниками семінару виступили практичні психологи та соціальні педагоги психологічної служби Біловодського району.

До уваги освітян! Пропонуємо вам відеокурс для вчителів «Підготовка вчителів до розвитку життєстійкості / стресостійкості у дітей в освітніх навчальних закладах». Інформацію про курс ви можете знайти за посиланням…..

Он-лайн курс «Підготовка вчителів до розвитку життєстійкості / стресостійкості у дітей в освітніх навчальних закладах»  http://disteduold.ukma.edu.ua/course/view.php?id=284 створено спеціалістами Центру психічного здоров’я та психосоціального супроводу НаУКМА за фінансової підтримки ЮНІСЕФ та Європейської Комісії в рамках проекту «Комплексна психосоціальна підтримка та допомога найуразливішим групам населення поблизу лінії зіткнення».

Курс розроблено для вчителів середніх навчальних закладів, які зацікавлені в тому, щоб отримати і застосовувати під час своїх уроків і проведення виховних годин знання щодо прояву стресу у дітей, вміти боротися зі стресом на уроках, розвивати навички створення «безпечного середовища» в класі, навчитись самостійно відновлювати свої сили, щоб запобігти емоційному та професійному вигоранню тощо. Курс є доступним з 12 березня 2018 року для всіх бажаючих на навчальній платформі з дистанційного навчання НаУКМА.

16 травня 2018 року для методистів психологічної служби методичних кабінетів (центрів), працівників психологічної служби інтернатних навчальних закладів та закладів професійно-технічної освіти обласним навчально-методичним центром психологічної служби системи освіти була проведена інструктивно-методична нарада «Вектор розвитку психологічної служби системи освіти в умовах Нової української школи».

З питаннями діяльності психологічної служби в умовах децентралізації та реформування освіти перед присутніми виступила завідуюча обласним навчально-методичним центром психологічної служби системи освіти, старший викладач кафедри педагогіки та психології, канд. псих. наук Віта Байдик. 

10–14 травня 2018 року відбувся проект професійного розвитку для працівників психологічної служби закладів освіти «Медіація як засіб вирішення конфліктів в освітньому середовищі».

Проект проводився відповідно до плану роботи Луганського ОІППО обласним навчально-методичним центром психологічної служби системи освіти.

Метою проекту було ознайомлення практичних психологів з інноваційною моделлю профілактики конфліктних ситуацій в освітньому закладі - шкільною службою порозуміння з використанням медіації та різних видів «кіл», на прикладі досвіду членів Національної асоціації медіаторів України з мм. Сєвєродонецька та Рубіжного з метою подальшого використання елементів програми у практичній діяльності фахівців психологічної служби.