07 листопада 2018 року на базі Луганського ОІППО відбулась Усеукраїнська науково-практична конференція «Психологічне забезпечення освітнього процесу в умовах Нової української школи».

Урочисте відкриття наукового заходу пройшло за участі заступника голови Луганської обласної державної адміністрації Ольги Лішик. З привітальним словом до всіх присутніх звернулась директор Луганського ОІППО Ірина Цимбал.

01 листопада 2018 року в обласному ресурсному центрі підтримки інклюзивної освіти Луганського ОІППО відбувся семінар-тренінг для представників інклюзивно-ресурсних центрів Луганщини «Організаційно-методичні засади діяльності інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ)». Метою проведення семінару було планування організації діяльності центрів та відпрацювання навичок з проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки дитини як одного з основних завдань ІРЦ.

26 жовтня 2018 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Цькування в шкільних колективах (булінг): політики і практики запобігання та подолання».

У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки, іноземні делегації з Фінляндії та Швеції, Посольства Литовської Республіки в Україні, стейкхолдери проекту «Офіс освітніх реформ в Україні», освітяни з усієї України.

Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти представляла старший викладач кафедри педагогіки та психології Віта Байдик.

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО протягом 16–18 жовтня 2018 року в м. Старобільську відбувся практичний семінар для фахівців психологічної служби «Діти і війна. Навчання технік зцілення».

У заході взяли участь практичні психологи та соціальні педагоги Старобільського району та м. Рубіжного.

Програма розроблена фахівцями Інституту психіатрії (Лондон, Англія) і Центру кризової психології (Берген, Норвегія), переведена й адаптована Інститутом когнітивно-поведінкової терапії (Львів, Україна), схвалена Міністерством освіти і науки України для використання в закладах загальної середньої освіти.