Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 21 лютого 2018 року відбувся обласний науково-практичний семінар для соціальних педагогів закладів системи професійно-технічної освіти «Науково-методичний супровід діяльності соціального педагога в закладах освіти».

Учасниками заходу були представники 22 закладів системи ПТО Луганської області.

МОН пропонує для громадського обговорення проект Положення про психологічну службу системи освіти. Докладніше...

0лютого 2018 року на базі комунального дошкільного навчального закладу № 14 «Білочка» м. Сєвєродонецька (директор Ірина Попова) відбувся науково-практичний семінар для керівників закладів дошкільної освіти «Роль керівника освітнього закладу в підвищенні професійної майстерності педпрацівників». Захід відбувся за ініціативою КУ «Сєвєродонецький методичний центр» (завідувач Лілія Князєва). Учасниками семінару були завідувачі та вихователі-методисти закладів дошкільної освіти м. Сєвєродонецька.

Надання психосоціальної підтримки дітям, які постраждали внаслідок військового конфлікту в Україні, є першочерговим завданням сучасної психологічної служби. Саме діти зазнають значних складностей соціального й психоемоційного характеру, пов’язаних зі стресовою ситуацією, зміною середовища проживання та звичного кола спілкування, які спричинені війною.

Метод Expressive Sandwork (експресивна робота з піском) - це метод психосоціальної підтримки дітей від 6 до 14 років, що успішно впроваджений та розвивається в різноманітних умовах, у громадських і приватних установах в усьому світі. Цей метод є недирективним, ненасильницьким, невербальним, міжкультурним, ресурс-орієнтованим. У його основі - вільна символічна гра, що дозволяє працювати з широким спектром дитячих проблем і потреб. У проектах з Expressive Sandwork з дітьми працюють виключно волонтери.

Згідно з Планом додаткових заходів щодо реалізації спільного проекту «Вчимося жити разом» для педагогів та шкільних психологів закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти Луганської області, розташованих у 0-5 км зоні біля контактної лінії (наказ Міністерства освіти і науки України від 21.08.2017 року № 1220), у січні 2018 року продовжується проведення очних супервізійних зустрічей з учасниками тренінгу «Підготовка вчителів до розвитку життєстійкості/стресостійкості в дітей у навчальному закладі».