1 листопада 2017 року відбувся науково-практичний семінар «Використання тренінгових технологій у професійному зростанні педпрацівників психологічної служби» (активне соціально-психологічне навчання) в рамках проекту професійного розвитку для практичних психологів «Інноваційні технології в професійній діяльності фахівців психологічної служби».

18 жовтня 2017 року в Міністерстві освіти і науки України в рамках проекту «Національна «гаряча лінія» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відбувся Всеукраїнський навчально-методичний семінар для фахівців обласних інститутів післядипломної освіти «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення».

У семінарі взяли участь співробітники Міністерства освіти і науки України та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіту», представники державних та неурядових громадських організацій (Науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України, Національна поліція України, ЮНІСЕФ, ГО «Ла Страда-Україна»), завідувачі обласних центрів практичної психології та соціальної роботи. Луганську область на заході представляла завідувач обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Віта Байдик, канд. псих. наук, ст. викладач кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО.

З нагоди Дня науки та згідно з планом роботи Луганського ОІППО 18 травня 2017 року відбулась обласна науково-практична конференція для педагогічних працівників ЗНЗ, шкіл-інтернатів та професійно-технічних навчальних закладів «Соціалізація підлітків у соціальних мережах: ресурси й ризики», присвячена питанням психологічної профілактики та корекції підліткового кібербулінгу.

У сучасному суспільстві Інтернет – величезний інформаційний банк, основи використання якого дуже багатогранні. Уявити сучасну людину без мобільного телефону, комп’ютера, ноутбука або планшета неможливо. Такі гаджети дають можливість спілкуватись з друзями, родичами, колегами по роботі, завантажувати музику, обмінюватись миттєвими повідомленнями, грати в онлайн-ігри тощо. Однак поряд із цим виникають і проблеми. Останнім часом людство непокоїть кібербулінг, агресія у віртуальному середовищі. Це явище є особливо поширеним серед дітей підліткового віку. Тож, першочерговим постає питання збереження їхнього психо-фізичного здоров’я через пошук ефективних технологій, спрямованих на психологічну профілактику та корекцію. На теоретичному аналізі вищезазначених проблем і зосередила свою увагу завідувач кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, кандидат психологічних наук Оксана Пагава.

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 10 травня 2017 року обласним навчально-методичним центром психологічної служби системи освіти був проведений науково-методичний семінар «Досягнення та перспективи розвитку психологічної служби системи освіти Луганщини».

У роботі заходу взяли участь методисти з питань психологічної служби районних (міських) методичних кабінетів (центрів), працівники психологічної служби шкіл інтернатного типу, методист навчально-методичного центру ПТО.

Луганський ОІППО продовжує проводити проекти професійного розвитку для вдосконалення професійної майстерності освітян. Нагадуємо, що ППР – це спеціально сконструйоване розвивальне професійне середовище, спрямоване на створення системи безперервної освіти в міжкурсовий період.

15 березня 2017 року відбувся науково-методичний семінар «Проблема психологічної саморегуляції особистості» у рамках проекту професійного розвитку «Розвиток навичок психологічної саморегуляції емоційних станів педагогічного працівника». У заході взяли участь 20 педпрацівників регіону: методисти психологічної служби, практичні психологи ЗНЗ.