Згідно зі статистичними даними близько 10% дітей в Україні складають діти з особливими потребами. Про це сказав Президент України Петро Порошенко, передає прес-служба Президента.

«Наскільки зараз наша школа готова відповідати цим особливим потребам дітей? Моє враження, що ми ще дуже далекі від цього. І це має бути одним із основних пріоритетів освіти», - наголосив Президент.

Він зауважив, що саме тому підтримав, щоб питання інклюзивної освіти дітей виділили в окремий пункт сьогоднішнього засідання Національної ради реформ.

Президент Петро Порошенко наголошує на важливості забезпечення якісного освітнього процесу для дітей з особливими потребами.

«Наша школа, нарешті, має навчитися враховувати індивідуальність кожної дитини», - підкреслив Петро Порошенко та додав, що згідно зі статистичними даними близько 10% дітей в Україні складають діти з особливими потребами.

«Наскільки зараз наша школа готова відповідати цим особливим потребам дітей? Моє враження, що ми ще дуже далекі від цього. І це має бути одним із основних пріоритетів освіти», - наголосив Президент. Він зауважив, що саме тому підтримав, щоб питання інклюзивної освіти дітей виділили в окремий пункт сьогоднішнього засідання Національної ради реформ.

Усі ці історії об’єднує те, що батьки вірять у своїх дітей і заохочують їх пробувати та досягати.

1. Шестирічний Томмі Морріссі з однією рукою перемагає в гольфі професіоналів

Впевнений у собі та життєрадісний хлопчик народився без однієї руки і почав грати в гольф, коли йому виповнилося три. Він захопився цим видом спорту, ледь почавши ходити, і навіть засинав у ліжечку з ключками, розповідають його батьки телеканалу CBS. Томмі ніколи не відвідував заняття з гольфу, проте на нещодавньому турнірі був гідним суперником для професійних гравців.

Томмі народився без правої руки, однак багато професіоналів, яких він наслідує, є правшами. Хлопчик розвинув мах, характерний для правої руки, використовуючи ліву, повідомляє CBS.

С Евгенией Паничевской мы встречаемся в выходной день. В кафе, где общаемся, кроме нас нет ни одного посетителя. Утро праздничного дня — люди отдыхают. Но это не о Евгении. У нее бесконечно много важных дел: уже пять лет она возглавляет «Ассоциацию родителей детей с аутизмом», является членом ведомственных рабочих групп, много времени тратит на общение с семьями, медиками, учителями, журналистами. Организует лагеря для семей детей с аутизмом и группы психологической поддержки для родителей.

А еще 44-летняя Евгения — мать троих детей. Старшему сыну Никите 21 год, Тимуру — десять, Дине — восемь лет. У Тимура — аутизм. Так глубоко в тему аутизма и сопутствующих проблем Евгению ввел именно сын.