04–05 квітня 2019 року педагогів Луганщини запросили до м. Полтави для обміну досвідом пілотних закладів загальної середньої освіти Донецької, Луганської, Полтавської та Сумської областей щодо використання конструктору LEGO в освітньому процесі.

Разом з педагогічними працівниками Сєвєродонецького колегіуму, Попаснянської багатопрофільної гімназії, Лиманської ЗОШ І–ІІІ ст., Сватівської ЗОШ І–ІІІ ст. № 8  на заході була присутня Яна Чернишова, методист кафедри педагогіки та психологі Луганського ОІППО.

Протягом весняних канікул, а саме з 25 березня по 05 квітня 2019 року (згідно з територіальними графіками),  учителі початкової школи  опановували інноваційні технології викладання в Новій українській школі. У кожному місті та районі області працювали регіональні тренери. Це – потужна команда професіоналів, яка налічує 65 осіб.

Учителі третіх класів готувалися гідно прийняти естафету реформування освіти у 2020/2021 н. р., коли вони навчатимуть учнів перших класів.

25 березня 2019 року розпочалось підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчають учнів перших класів у 2018-2019 навчальному році за вибірковою частиною, відповідно до Регіональної програми підвищення кваліфікації вчителів початкової школи. Навчання триватиме по 29 березня 2019 року. Вибірковий модуль (30 академічних годин) був затверджений наказом Луганського ОІППО від 15.02.2019 № 7.

21 березня відбувся обласний науково-практичний семінар для вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти «Критичне мислення як засіб формування та розвитку творчих здібностей молодших школярів на уроках у початковій школі» відповідно до плану роботи Луганського ОІППО.

Методисти кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО Наталія Стрельцова і Яна Чернишова надали змістовний теоретичний матеріал, репрезентували власні творчі практичні вправи й провели цікаві майстер-класи. До творчого кошику прийомів та методів щодо розвитку критичного мислення педагоги взяли наступні вправи «Дерево передбачень», «Капуста», «Діаграма Вена», «Гірлянда думок» і гру «Хто я?».

28 лютого 2019 року на базі Попаснянської багатопрофільної гімназії № 25 був проведений обласний науково-практичний семінар на тему «Розвиток пізнавального інтересу молодших школярів на принципах життєвої компетенції шляхом інтеграції», у якому взяли участь методисти районних методичних кабінетів, учителі пілотних шкіл Луганщини та вчителі перших класів району і області.