Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 21 грудня 2018 року завершився проект професійного розвитку «Нова початкова школа: від теорії до практики», у якому взяли участь методисти, заступники директорів, учителі початкових класів Лисичанська та Попаснянського району.

Навчання проводили Наталія Стрельцова, методист кафедри педагогіки та психології ЛОІППО, і Марина Банник, учитель початкових класів Лисичанської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 4 Лисичанської міської ради Луганської області.

15 грудня 2018 року на базі Лисичанської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 14 Лисичанської міської ради Луганської області відбувся науково-практичний семінар «Реалізація інтегрованого підходу в умовах початкової освіти» для вчителів початкових класів м. Лисичанська та Попаснянського району в межах проекту професійного розвитку «Нова початкова школа: від теорії до практики».

У Луганській області завершилось навчання вчителів початкових класів, які у 2019/2020 навчальному році навчатимуть учнів 1-х класів відповідно до концепції «Нова українська школа».

На тренінгах педагоги  ознайомились з метою освітніх галузей Державного стандарту початкової освіти, змістом Типових освітніх програм, особливостями організації ефективного й безпечного освітнього середовища, основними шляхами співпраці з батьками, переглянули відеоролики та презентації.

20 листопада 2018 р.  у Сєвєродонецькому НВК «Спеціалізована школа-колегіум національного університету «Києво-могилянська академія» відбувся  семінар-тренінг для педагогів експериментальних освітніх закладів Луганської області, на який була запрошена тренер фонду LEGO Foundatіоn Ганна Шварова (м. Харків). На заході також були присутні: завідувач кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО Оксана Пагава, методисти кафедри педагогіки та психології Наталія Стрельцова, Яна Чернишова, Наталія Солодка, заступник директора, завідувач КУ «Сєвєродонецький методичний центр» Лілія Князєва, учителі пілотних класів Сватівського, Попаснянського,  Старобільського районів.

03 листопада 2018 року завершилась ІІ очна сесія для вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2019/2020 навчальному році відповідно до Концепції «Нова українська школа».

Планування тематичних тижнів, інтегрований і діяльнісний підходи в навчанні, особливості викладання навчальних предметів в інтегрованому курсі «Я досліджую світ», стратегії розвитку критичного мислення, техніки формувального оцінювання, організація ефективного й безпечного освітнього середовища, методика використання конструктора LEGO в освітньому процесі – головні питання, які розглянули педагоги разом з регіональними тренерами.