Відповідно до плану роботи 23 лютого 2018 року в Луганському ОІППО відбувся вебінар за темою «Smart Kids: електронні освітні ресурси, типи ігрових завдань» для вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти, відповідальних за проведення всеукраїнського експерименту «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники» (Smart Kids)». Даний захід проведений спільно з ТОВ «Видавництво «Розумники».

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про прийняття Державного стандарту початкової школи, який визначає, чому навчатимуть дітей з першого вересня 2018 року.

Документ містить вимоги до обов’язкових результатів навчання й компетентностей здобувачів початкової освіти.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, у державному стандарті закладено, що саме дитина має знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів.

Міністр повідомила, що при розробці стандарту було використано досвід Фінляндії, Сінгапуру, Ірландії, Шотландії, Франції, Канади та Польщі, а також найкращі практики української школи.

Луганський ОІППО розпочав роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників початкової школи відповідно до реалізації Концепції «Нова українська школа». Підготовка вчителів початкових класів, які будуть навчати учнів 1-х класів у 2018‑2019 навчальному році, та заступників директорів з навчально-виховної роботи педагогів буде здійснюватися в очному форматі протягом 3-х сесій відповідно до затвердженого ректором ЛОІППО та узгодженого Департаментом освіти і науки ЛОДА регіонального плану-графіку, який оприлюднений на сайтах Департаменту та ЛОІППО. 

З 5 по 9 лютого 2018 року на базі Луганського ОІППО відбувся тренінг з підготовки регіональних тренерів щодо впровадження Концепції Нової української школи в початковій ланці обласної системи освіти.

З вітальним словом до учасників звернулась Ірина Цимбал, ректор Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент. Вона наголосила, що у формулі Нової української школи провідним елементом є вмотивований і компетентний учитель, підготовка якого і є змістом роботи тренерської команди Луганщини.

05 лютого 2018 року в м. Києві на базі МОН України відбулась нарада з питань підвищення кваліфікації вчителів початкових класів за новим Державним стандартом початкової освіти для осіб, відповідальних у закладах післядипломної педагогічної освіти за підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів 1-х класів у 2018-2019 навчальному році. Луганську область представляли проректор з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Касьянова; учителі початкових класів КЗ «Навчально-виховний комплекс школа І-ІІ ступенів - ліцей «Гарант» Лисичанської міської ради Луганської області» Олена Шибкова та Ганна Бондар.