29 жовтня 2018 року на базі навчально-виховного комплексу Новоайдарська школа-гімназія Новоайдарської районної ради Луганської області відбувся тренінг «Реалізація наскрізної змістової лінії «Громадянська відповідальність» засобами проекту DOCCU» для вчителів природничих дисциплін. Методисти й викладачі Луганського ОІППО − тренери швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» ознайомили педагогів з головними цілями та принципами українсько-швейцарського проекту ОДГ/ОПЛ, навчально-методичними посібниками, які схвалені Міністерством освіти і науки України для використання в закладах загальної середньої освіти.

Разом з Іриною Хайло, методистом кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО, учителі розглядали сутність поняття «громадянська компетентність» та складали характеристики її структурних компонентів; обговорювали стилі проведення уроків, дискутували щодо переваг і недоліків авторитарного та демократичного стилів управління, умов формування громадянської компетентності в освітньому процесі.

 Методист кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Надія Лисенко продемонструвала, як на практиці можна формувати й розвивати громадянські компетентності учнів за допомогою методів, прийомів та форм навчання, які запропоновані в методичних рекомендаціях проекту DOCCU.

Учителі з зацікавленням працювали в групах, засвоювали новий матеріал і виконували інтерактивні вправи. Найбільше учасникам проекту сподобалась вправа «Зніміть свої окуляри» та «Перегони на повітряних кулях». Учасники заходу висловили подяку тренерам проекту за змістовну та практико орієнтовану зустріч.