Відповідно до плану роботи Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 12 червня 2018 року відбувся обласний науково-методичний семінар «Формування в учнівської молоді морально-духовних ціннісних орієнтацій: проблеми, пошуки, перспективи» для методистів з виховної роботи та методистів, які відповідають за викладання курсів духовно-морального спрямування у міських (районних) методичних кабінетах (центрах).

Головними завданнями заходу були: окреслення пріоритетних напрямів сучасної освіти щодо формування духовно-моральних цінностей в учнів; обмін напрацюваннями учителів, які викладають курси духовно-морального спрямування, та поширення позитивного досвіду з метою впровадження предметів даного спрямування у навчання.

14 травня 2018 року в місті Лисичанську відбувся Міжнародний форум «Нова модель української школи» для заступників директорів закладів освіти з виховної роботи. Захід організований за сприяння Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, Донецького ОІППО, Громадської ради зі співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Центру «Аррупе» (Варшава), БФ «Карітас Краматорськ», ГО «Київська батьківська християнська асоціація «Алетея».

Відповідно до плану роботи Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 19 березня 2018 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Духовно-моральні цінності українського суспільства в навчально-виховному процесі закладів освіти» для вчителів, які викладають предмети духовно-морального спрямування. Сьогодні педагогічна наука розглядає проблему духовно-морального виховання учнівської молоді як одну з провідних, адже те, як людина визначає цінності, усвідомлює свою сутність, істотно впливає на всю її життєдіяльність.