21–22 березня в Києві відбулась Сьома міжнародна науково-методична конференція «Сучасний простір медіаграмотності та перспективи його розвитку», організована Академією української преси (АУП) у партнерстві з Міністерством освіти та науки України й за підтримки міжнародної громадської організації Deutsche Welle Akademie.

На заході зібрались близько 200 медіаосвітян для обміну професійним досвідом та практичними напрацюваннями. Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти на заході представляла асистент кафедри управління освітою Олена Проніна.

У перший день конференції проходили панельні дискусії за участі організаторів, представників медійних громадських організацій з України та інших країн, журналістів та педагогів. Конференцію відкрили почесні гості та партнери, а саме Вадим Карандій, заступник Міністра освіти і науки України, Маргарита Захарчук, локальний координатор Академії Deutsche Welle в Україні, та Аннетте Пьолькінґ, керівник відділу преси Посольства Федеративної Республіки Німеччина.

У межах конференції також відбулись пленарні сесії: «Українська журналістика перед викликами пропаганди», «Медіаграмотність в Україні сьогодні», «Медіаграмотність в Україні сьогодні: регіональний аспект», «Медіаграмотність у пострадянських країнах: розвиток та перспективи». У ній взяли участь експерти з Білорусі, Молдови, Казахстану, Вірменії та Грузії. Під час пленарних сесій були репрезентовані практичні посібники з медіаосвіти («Практичний посібник з медіа грамотності для мультиплікаторів», «Українська історія в кінофільмах: посібник для вчителів», «Медіаграмотність у початковій школі: посібник для вчителя»).

На другий день заходу освітяни обмінювались власними напрацюваннями й методичними знахідками. Робота проводилась за декількома секціями: «Медіаосвіта в дошкільних закладах і початковій школі», «Медіаосвіта та медіаграмотність в середній школі», «Медіаосвіта та медіаграмотність у вищій школі, післядипломній педагогічній освіті», «Медіаосвіта та медіаграмотність у по життєвому навчанні», а також «Підсумки проекту для тренерів з медіаграмотності: обмін досвідом та вдосконалення програми».

Конференція стала важливою подією для медіаспільноти України, а також представників медіаспільнот інших країн. Даний захід – це унікальна можливість обговорити широкий спектр питань, пов’язаних з формуванням інформаційно-цифрової компетентності.