Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО на 2019 рік 20 травня відбувся обласний науково-практичний семінар ««Розвиток творчих здібностей учнів у процесі викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» в початковій школі» (модуль 3) у межах проекту професійного розвитку «Мистецтво в контексті реалізації ідей Концепції «Нова українська школа» для вчителів початкових класів, які викладають інтегрований курс «Мистецтво» в закладах загальної середньої освіти.

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО на 2019 рік 06 травня відбувся обласний науково-практичний семінар «Використання методів і прийомів музичного мистецтва в початковій школі на уроках мистецьких дисциплін» (модуль 2)  в межах проекту професійного розвитку «Мистецтво в контексті реалізації ідей Концепції «Нова українська школа» для вчителів початкових класів, які викладають інтегрований курс «Мистецтво» в закладах загальної середньої освіти.

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО на 2019 рік 17 квітня розпочав свою роботу проект професійного розвитку «Мистецтво в контексті реалізації ідей Концепції «Нова українська школа» для вчителів початкових класів, які викладають інтегрований курс «Мистецтво» в закладах загальної середньої освіти Луганської області.

З учасниками проекту працювала Інна Івановаметодист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО. У роботі проекту професійного розвитку брали участь представники закладів освіти міст Сєвєродонецька, Лисичанська, Сватове, Новоайдарського, Біловодського, Попаснянського та Міловського районів.

Відповідно до Регіональної програми підвищення кваліфікації вчителів, які реалізують мистецьку освітню галузь у закладах загальної середньої освіти на засадах Концепції «Нова українська школа», 21 лютого 2019 року завершилось навчання вчителів початкових класів Новоайдарського району Луганської області на базі Опорного навчального закладу Новоайдарської школи-гімназії Новоайдарської районної ради.

26 грудня 2018 року відбувся науково-практичний семінар «Розвиток загальнокультурної компетентності вчителів образотворчого мистецтва засобами колориту» для вчителів образотворчого мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво» закладів загальної середньої освіти Луганської області.

Захід відкрила Ольга Тєлушкіна, завідувач художнім відділом КЗ «Лисичанська дитяча школа мистецтв №1», яка розглянула колористичні пошуки митців-імпресіоністів. Особливу увагу вона приділила методиці аналізу живописного твору, яка враховує вікові особливості учнів. Далі з учасниками працювала Валентина Мартинова, методист кафедри управління освітою Луганського ОІППО.