У 2018/2019 навчальному році 10-класники навчаються за новими типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня. Всі діючі типові освітні програми можна знайти за посиланням https://mon.gov.ua/…/tipovi-osvitni-programi-dlya-2-11-klas…

Предмет «Технології» відноситься до вибірково-обов’язкових предметів. Він може вивчатися за такими схемами:

  • тільки в 10 класі (або тільки в 11 класі) по 3 години на тиждень;
  • по 1,5 години на тиждень і в 10 і в 11 класах;
  • 2 год в 10 класі та 1 год в 11класі і навпаки.

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО на 2018 рік 21 травня відбувся обласний інструктивно-методичний семінар «Реалізація компетентнісного підходу під час вивчення технологій у закладі загальної середньої освіти» для методистів районних (міських) методичних кабінетів (центрів), методистів відділів освіти об’єднаних територіальних громад, керівників методичних об’єднань з трудового навчання, учителів трудового навчання.

Відповідно до плану Луганського ОІППО 13 червня 2017 року відбувся обласний інструктивно-методичний семінар «Трудове навчання в умовах Нової української школи» для методистів районних (міських) методичних кабінетів (центрів), керівників методичних обʼєднань з трудового навчання, учителів трудового навчання.

Зі словами привітання до учасників заходу звернулась Оксана Рачок, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО.

Шановні освітяни! Зараз проходить 2-й етап Конкурсу підручників для 9 класу (з 20 березня по 14 квітня 2017 року), під час якого ви маєте можливість обрати саме той підручник, який підхотить і учням, і вам. Ознайомитись з електронними версіями підручників ви можете на репозитарії за адресою http://www.repository.imzo.gov.ua.

У 2017 році в Луганському ОІППО триває впровадження нової технології післядипломної педагогічної освіти – проектів професійного розвитку керівників та педагогічних працівників. Ця технологія дає реальну можливість налагодити постійний контакт між педагогами та науково-методичними структурами післядипломної освіти, організувати самоосвіту педагогів у міжкурсовий період та орієнтувати їх стосовно змісту, форм навчання, засобів комунікації.

У ЛОІППО 16 березня 2017 року стартував проект професійного розвитку, цікавий для вчителів трудового навчання, «Зміст і методика викладання шкільного курсу предмета «Трудове навчання» в середній школі» (відповідальна за проведення проекту – Оксана Рачок, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО). Проект відкрив семінар «Формування в учнів навичок володіння народними художніми промислами», на якому значна увага була приділена формуванню почуття гордості за рідний край, потреби глибоко знати й берегти рідну землю, мову, культуру; ознайомленню з оберегами, які притаманні нашому регіону; вихованню поваги до звичаїв, традицій українців; збереженню родинно-національних традицій сім’ї, духовної єдності поколінь.