Відповідно до плану роботи Департаменту освіти і науки Луганської ОДА та Луганського ОІППО 11 жовтня 2018 року було проведено моніторингове дослідження «Якість навчальних досягнень учнів Луганської області з літературного читання серед учнів 6 класів».

Завдання для моніторингового дослідження складались на основі навчального матеріалу відповідно до програми з української мови. У діагностуванні навчальних досягнень взяли участь понад 300 учнів з 16 закладів загальної середньої освіти області.

Висловлюємо подяку керівникам та педагогічним працівникам закладів освіти за плідну співпрацю!

У період з 8 по 11 жовтня 2018 року відбувся захід «Інклюзивно-ресурсні центри: тренінг для тренерів», метою якого було зміцнення спроможності представників обласних Ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти плануванувати та проводити навчання для працівників  Інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ).  Чотириденний навчальний курс відкрила Марина Порошенко, голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка, разом із представниками ЮНІСЕФ та Міністерства освіти і науки України.

В Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти 08 жовтня 2018 року був проведений тренінг за участю ізраїльських фахівців для працівників інклюзивно-ресурсних центрів та педагогічних працівників інклюзивних класів закладів загальної середньої освіти Івано-Франківської, Закарпатської, Тернопільської, Чернівецької, Донецької та Луганської областей. Від Луганського ОІППО були делеговані методисти кафедри педагогіки та психології Яна Чернишова та Любов Галенко.

9–10 жовтня 2018 року на базі Луганського ОІППО пройшов захід усеукраїнського масштабу з національно-патріотичного виховання учнів, організаторами якого виступили Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Український державний центру туризму і краєзнавчої учнівської молоді та Міжнародна громадська організація «Українське козацтво». До зустрічі були запрошені провідні науковці, керівники й методисти закладів дошкільної освіти, заступники директорів з виховної роботи та педагоги-організатори закладів загальної середньої освіти, представники закладів позашкільної освіти, учителі – керівники роїв, відповідальні за проведення гри «Сокіл» («Джура»), представники громадських організацій.

Професор кафедри управління освітою Микола Журба став випускником програми «Нові підходи до реформування системи адміністрування середньої школи в Україні» (26 листопада 2016 – 18 вересня 2018 року), організованої в межах проекту «Навчальні програми професійного зростання» (USAID).

Протягом 2 років для освітян проводились різноманітні заходи: закордонне стажування (Франція, Париж), тренінги, майстер-класи, семінари, нові знайомства, зустрічі з експертами та ін.