Відповідно до плану роботи Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 13 березня 2019 року відбувся обласний науково-методичний семінар «Збереження та зміцнення професійного здоров’я педагогічних працівників» для керівників гуртків закладів позашкільної освіти Луганської області, організований кафедрою управління освітою спільно з кафедрою педагогіки та психології.

Мета семінару: розвиток професійної компетентності керівників гуртків закладів позашкільної освіти щодо збереження та зміцнення професійного здоров’я  в сучасних умовах освітнього процесу.

14 березня 2019 року на базі Луганського ОІППО відбувся науково-практичний семінар «Упровадження програми «Впевнений старт» – наступність між дошкіллям та Новою українською школою для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти» з метою ознайомлення та вдосконалення знань щодо представленої програми.

Учасників заходу привітали методисти кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО Наталія Чумак та Катерина Андреєва.

Завершився перший этап навчання тренерів щодо роботи з сучасними міжнародними психодіагностичними методиками. Тренінг пройшли 75 психологів інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ) та обласних ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти з усієї України. Навчання проходило з 12 по 15 березня 2019 року в місті Києві й було організовано Міністерством освіти і науки України та Фондом Порошенка за участю Європейської групи видавництва тестів «GIUNTI PSYCHOMETRICS».

15–16 березня 2019 року розпочалось підвищення кваліфікації педагогів початкової школи Луганської області відповідно до реалізації Концепції «Нова українська школа», які будуть навчати учнів 1-х класів у 2020–2021 навчальному році.

Навчання педагогічних працівників за очним курсом є обов’язковим. Учителі, які успішно пройдуть курс підготовки з упровадження нового змісту початкової освіти відповідно до Програми, отримають документи про підвищення кваліфікації встановленого зразка. Кількість годин за очним курсом буде врахована під час проведення атестації педагогів згідно із Законом України «Про освіту» ст. 54.

14 березня 2019 року в Луганському ОІППО пройшли тренувальні збори для переможців ІІ – учасників заключного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019». У заході взяли участь найкращі педагоги регіону:

Воронцов Володимир Михайлович, учитель предмета «Захист Вітчизни» комунального навчально-виховного комплексу «Рубіжанський ліцей» Рубіжанської міської ради;

Груздо Олена Анатоліївна, учитель інклюзивного класу Попаснянської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 24 Попаснянської районної ради;

Живага Тетяна Олександрівна, учитель предмета «Основи здоров’я» Лисичанської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 4 Лисичанської міської ради;

Подоляка Вікторія Іллівна, учитель французької мови середньої загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 6 міста Сєвєродонецька;

Фастов Іван Володимирович, учитель географії комунального закладу «Навчально-виховний комплекс школа І–ІІ ступенів-ліцей «Гарант» Лисичанської міської ради Луганської області».