Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України на 2018 рік Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з Центральним інститутом післядипломної педагогічної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України та Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти з 26 червня по 02 липня 2018 року в Очаківському районі Миколаївської області була проведена XII Всеукраїнська школа методичного досвіду з художньо-естетичної освіти та виховання «Мистецтво в контексті реалізації ідей концепції Нової української школи» (далі − Школа).

3 липня 2018 року відбувся семінар-тренінг «Оцінка, аналіз і планування заходів щодо удосконалення пілотних закладів освіти відповідно до концепції «Безпечна і дружня до дитини школа». Організатори навчання – Тетяна Ткачова, заступник директора Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації, Володимир Пономаренко, голова ГО «Здоров’я  через освіту, керівник проекту «Безпечна і дружня до дитини школа», Світлана Стукало, координатор освітніх програм представництво дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Семінар-тренінг відвідала Олена Єфремова, методист кафедри управляння освітою з питань здоров'язбережувальної діяльності в закладах освіти Луганського ОІППО.

26−27 червня 2018 року професор кафедри управління освітою Микола Журба взяв участь у  тренінгу «EQ лідерство» для випускників навчальних програм проекту «Навчальні програми професійного зростання» Агентства США з міжнародного розвитку (м. Київ).

На заході був запропонований авторський підхід, який  базувався  на перетині різних наук: психології, менеджменту, педагогіки та філософії.

21–23 червня 2018 р. у м. Ірпіні відбулась Робоча нарада з обговорення апробації та підготовки програм курсу «Культура добросусідства» до огрифування.

Луганську область у роботі наради представили: Наталія Чумак, методист із дошкільної освіти кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, сертифікований тренер з методики викладання курсу «Культура добросусідства», Світлана Лазарєва, методист з виховної роботи кафедри управління освітою Луганського ОІППО, Яна Чернишова, учитель Рубіжанської спеціалізованої школа І–ІІ ступенів № 2 Рубіжанської міської ради, сертифікований тренер з методики викладання курсу «Культура добросусідства.

18–19 червня 2018 року учителі Луганської області, які навчатимуть першокласників у 2018/2019 навчальному році, взяли участь у тренінгу з опанування діяльнісних та навчально-ігрових технологій з LEGO з теми «Гра по-новому, навчання по-іншому в освітньому просторі Нової української школи».

Тренер фонду LEGO Foundation Ганна Шварова ознайомила педагогів з освітнім потенціалом гри з LEGO та методикою компетентнісного навчання «Шість цеглинок» – технологією, яка допоможе учням тренувати пам'ять, розвивати моторику і творчо мислити.